Poslušati s srcem
delavnica nenasilne / sočutne komunikacijeV kolikor vas zanima doseganje boljšega razumevanja, sodelovanja in povezanosti v komunikaciji in širše, je to najverjetneje pravi dogodek za vas. Na delavnici bo poudarek na vzpostavljanju poglobljenega, sočutnega stika z drugimi in prepoznavanje potreb in vrednot drugega, kot osnovo za spoštljive, iskrene in sočutne odnose.
Cilji
Udeleženci boste spoznali in izkusili naslednja znanja in veščine nenasilne komunikacije:
Empatično sprejemanje sogovornika in aktivno poslušanje
Na delavnici bomo raziskovali in spoznavali načine vzpostavljanja sočutnega stika s sogovornikom, iskanju skritega pomena izza verbalne in neverbalne komunikacije, kako v polnosti prisluhniti sogovorniku in kako pomagati sogovorniku, da se lahko v polnosti izrazi v vsaki situaciji.
Razlikovanje med interpretacijami, obsodbami, zgodbami in jasnimi opazovanji
Na delavnici bomo spoznavali razlikovanja med različnimi oblikami interpretacij, lastnih zgodb in ocenjevanj in obsojanj in oblikovanjem čistih in jasnih opazovanja. Izražanje opazovanj je eden izmed temeljnih elementov sočutne in učinkovite komunikacije.
Program
Besede pogosto ne izražajo tistega, kar govorec želi resnično sporočiti. Raziskovali bomo, kako slišati in razumeti skriti pomen besed izza povedanega. Ko v čustveno intenzivnih situacijah, ob aktivnem poslušanju, sočutno sprejemamo sogovornika, se močno poveča možnost, da se sogovornik umiri in prekine morebitno razdiralno ali nasilno vedenje ali govorjenje, s tem pa se poveča možnost, da nas je pripravljen v nadaljevanju dialoga tudi slišati. Naš namen bo, da raziskujemo in odpremo prostor možnosti za iskanje rešitev, ki lažje in pogosteje izpolnijo potrebe vseh udeleženih in s tem prispevajo h konstruktivnemu obvladovanju konfliktov.
Model povezovalne komunikacije je izrazito izkustven, zato bomo na delavnici izvedli nekaj interaktivnih vaj, ki bodo doprinesle k jasnosti, kako empatično sprejemanje deluje. Delo bo potekalo na resničnih primerih iz vašega vsakodnevnega življenja.
Delavnica je primerna za popolne začetnike, saj za udeležbo ni potrebno nobeno predznanje. V kolikor ste se s povezovalno/nenasilno komunikacijo že srečali, ste prav tako dobrodošli, saj boste na delavnici imeli možnost znanje še poglobiti in vaditi.
Delavnica bo potekala v slovenskem jeziku.

Na delavnici bomo spoznavali nekatere veščine, usmeritve in pristope povezovalne komunikacije, ki delujejo na vseh življenjih področjih.
Izobraževanje povezovalne komunikacije temelji na veščinah nenasilne komunikacije (po dr. Marshalu Rosenbergu), v tujini priznanega in uveljavljenega pristopa k komunikaciji. V odnose prinaša večje razumevanje občutkov in potreb vseh vpletenih ter posledično povezanost, sproščenost, veselje in radost.
Izvedba in cena
Kraj in čas
Izobraževanja bodo potekala:
v sredo 13.1.2021,
od 18:00 do 21:15 ure,
v živo v Ljubljani.
Kotizacija
Cena delavnice je 30,00 EUR. (20 EUR za študente, upokojence in brezposelne).
V kolikor se po obisku delavnice odločite za udeležbo na dvodnevni uvodni delavnici, se vam celotni plačani znesek upošteva kot popust pri ceni uvodne delavnice.
V kolikor bi se delavnice res želeli udeležiti, pa vam cena predstavlja oviro, mi prosim sporočite, pa bomo skupaj poiskali rešitev.
Z namenom zagotavljanje spodbudnega učnega okolja in načina dela je število mest na delavnici omejeno.
Po zaključeni prijavi boste v prejeli potrdilo udeležbe in podatke za izvedbo plačila.
O izvajalcu

dr. Dmitriy Kopina
certificirani mednarodni trener pri Centru za nenasilno komunikacijo - CNVC
Dmitriy sem v prvi vrsti človek, sicer pa goreč raziskovalec življenja, ljubitelj narave in vsega živega. Moje poslanstvo je nuditi podporo posameznikom pri iskanju njim lastne poti, polnosti življenja in zavedanja z namenom povezovanja, sodelovanja, gradnje skupnosti, izboljševanja odnosov in kvalitete življenja.
Delujem kot trener, strokovnjak, vodja, coach, oče in učitelj na osebnih in poslovnih področjih. Ob tem sem izkušen komunikator, dolgoletni praktik na področju partnerskih odnosov in povezovalne komunikacije.
Po izobrazbi sem doktor znanosti, z več kot 30 let izkušenj pri vodenju, skupinskem delu, organiziranju in izobraževanju v različnih domačih in mednarodnih okoljih. Sem certificiran trener nenasilne komunikacije pri Centru za nenasilno komunikacijo (CNVC).